top of page
Babettes Gjestebud

Babettes gjestebud 2025

20. - 22. november • kr 5400,- i enkeltrom og 5200,- i dobbeltrom. Prisen gjelder for hele arrangementet med opphold og alle måltider inkludert drikke under gjestebudet (fredag).

Velkommen til gjestebud i Melsomvik!

Vi lar oss forføre disse dagene gjennom Karen Blixens fortelling: Babettes Gjestebud. Vi forsøker å gjenskape menyen og stemningen fra dette fortryllende gourmetmåltidet som i historien fant sted i Berlevåg i 1870-årene. Vi byr på spennende foredrag, vinsmaking og filmvisning av den Oscarvinnende filmen Babettes Gjestebud fra 1987. Vi avslutter fredag kveld med et storslått franskinspirert gourmetmåltid à la Babette - Velkommen til gjestebud i
Melsomvik!

Disse bidrar i programmet:

Gitte Mose: Forsker og førsteamanuensis emerita i nordisk litteratur fra UiO med Karen Blixen som et av sine spesialfelt. NB: Gitte anmoder om å lese fortellingen i forkant for best utbytte av foredragene. Gitte Mose snakker dansk, men tilpasser så godt som mulig.

Signe Jensen: er faglært servitør fra Engø Gård på Tjøme. Signe er vinkelner-utdannet ved Gastronomisk Institutt og har siden jobbet som både vinkelner, hovmester og restaurantsjef, samt undervist. Signe har bred erfaring fra flere kjente restauranter i både Norge og Danmark og i tillegg er hun Visepresident i Norsk Vinkelnerforening.

 

Chef Trond Andresen: En erfaren gourmetkokk blant annet fra Britannia Hotel, Holmenkollen Park hotel, Hotel Continentals Annen Etage, Le Canard (Belønnet med en stjerne i Michelinguiden i en årrekke) og Conradis Bar & Restaurant. Trond får hjelp av sine dyktige kokke- og servitørelever ved Greveskogen Videregående skole i Tønsberg.

Blinis • Kaviar • Vaktler • Trøfler • Franske oster • Baba •  Vi serverer så korrekt opp til originalmenyen som mulig (foruten skilpaddesuppen:). Vi kan dessverre ikke ta hensyn til eventuelle matallergier på selve gjestebudet! Last opp menyen her

Babettes Gjestebud
Trond Andresen
Babettes Gjestebud
Babettes Gjestebud

Program:

(Program med forbehold om endringer og tilstrekkelig antall deltagere)

 

Torsdag 20. november

1415 - Velkommen og presentasjon

1430 - Karen Blixen - En presentasjon av Karen Blixens biografi og forfatterskap

v/Gitte Mose; forsker og førsteamanuensis emerita i nordisk litteratur fra UiO

1530 - «Babettes Gæstebud» fra Skæbne-Anekdoter (1958): Gjennomgang av 

fortellingen
1700 - Film: Karen Blixen - en fantastisk skæbne (2005) av Marcus Mandal og Anna
von Lowzow
1900 - Middag


Fredag 21. november

0930 - Karen Blixen - liv og verk: «Baronesse Karen Blixen og Madame Babette Hersant»: På bakgrunn av torsdagens film og foredrag blir fortellingen fokus for en nærmere diskusjon, med opptakt til Gabriel Axels film Babettes Gæstebud (1987)

1130 - Vinforedrag av vinkelner By Signe
1300 - Lunsj m/vinsmaking
1430 - Karen Blixen og mat - i Kenya og på Rungstedlund

1500 - Film: Babettes Gæstebud • Vi forbereder oss til gjestebud i Villa Åsly
1730 - Forfriskninger i stuen før middag

1800 - Gjestebud - Tilberedt av chef Trond Andresen med sine dyktige kokkeelever
ved
Greveskogen Videregående skole i Tønsberg


Lørdag 22. november

Frokost og utsjekk

Prisinfo: Les øverst i programmet!  •  Påmeldingsregler

bottom of page